Co oznacza zwiększone zainteresowanie fiskusa umowami B2B? Czy szykuje się rewolucja na rynku pracy? Czy urzędy skarbowe zaczną przekwalifikowywać umowy b2b na UoP? W ostatnim czasie w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł zawierający komentarz dr. Piotra Sekulskiego dotyczący tego zagadnienia.
W artykule dostępnym pod niniejszym linkiem znajdziemy sporo ciekawych informacji dot. wydanej niedawno interpretacji ogólnej i kwestii reklasyfikacji umów b2b na UoP.
dr Piotr Sekulski
„Korporacje tworzą nowe firmy i do tych nowych firm przenoszą pracowników na samozatrudnienie. A dlaczego nie przenoszą na samozatrudnienia w macierzystej firmie, w której dany pracownik pracuje? Wynika to ze względów podatkowych i składkowych”
dr Piotr Sekulski
„(…) jeśli samozatrudniony świadczy usługi na rzecz swojego byłego pracodawcy, to nie może skorzystać z ulgi w ZUS, a więc ulgi na start ani z małego ZUS. Podobnie nie może skorzystać z korzystniejszych form
rozliczenia podatków (w pierwszym roku liniówki, a w drugim ryczałtu). – Co więc robi korporacja, aby jej nowo samozatrudnieni więcej zarabiali? Przenosi ich do nowej spółki i od razu samozatrudniony może płacić niższe składki i podatki.”
Jeżeli martwisz się o treść swojej umowy albo zastanawiasz się czy nie może ona zostać przekwalifikowana na umowę o pracę, zatrudniasz pracowników i zastanawiasz się czy zawierane umowy nie będą przekwalifikowane z b2b na uop, napisz do nas na www.outsourced.pl .