DAC7 podatek od sprzedaży online

DAC7 podatek od sprzedaży online

Skarbówka coraz częściej kontroluje internetowych sprzedawców. Na gruncie tych spraw powstają pytania, w jaki sposób rozliczać podatek od sprzedaży online? W jaki sposób wymogi DAC7 wpłyną na rozliczenia sprzedawców w PIT? W ostatnim czasie w Rzeczpospolitej ukazał się artykuł zawierający komentarz dr. Piotra Sekulskiego dotyczący tego zagadnienia.

W artykule dostępnym pod niniejszym linkiem znajdziemy sporo ciekawych informacji dot. tego w jaki sposób rozliczać podatek od sprzedaży online.

dr Piotr Sekulski, doradca podatkowy

„– Skarbówka może sprawdzić, czy sprzedaż w internecie jest działalnością gospodarczą (…) limity z dyrektywy nietrudno przekroczyć, wystarczy sprzedać kolekcję książek albo ładny pierścionek. – Trafienie do raportu nie oznacza jednak automatycznie, że fiskus uzna nas za przedsiębiorców i przyjdzie z kontrolą (…)

– (…) Skarbówka może naliczyć zaległość w PIT, jeśli bowiem z transakcji wyszedł dochód, w działalności trzeba go opodatkować bez względu na to, czy od zakupu minęło pół roku. Urzędnicy mogą też uznać, że powinniśmy płacić VAT. O składki upomni się ZUS. Możemy dostać karę z kodeksu karnego skarbowego za ukrywanie dochodów albo z kodeksu wykroczeń za niezarejestrowanie działalności gospodarczej (…) Urzędnicy od wielu lat zaglądają na portale sprzedażowe i sprawdzają najaktywniejszych użytkowników (…) .


Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób rozliczać podatek od sprzedaży online albo czy nie warto rozważyć zmiany w swoich rozliczeniach, zapraszamy na www.outsourced.pl .

dr Piotr Sekulski

Jestem doradcą podatkowym (nr wpisu 13740) oraz doktorem prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w firmach doradztwa podatkowego (PWC, Thedy & Partners czy CRIDO). Specjalizuje się w podatkach dochodowych (w tym w kwestiach ryczałtu, uldze B+R czy uldze IP Box) oraz w podatkach międzynarodowych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *