W ostatnim czasie pojawiły się kolejne informacje dot. kontroli podatkowych. Jak długo mogą one trwać? Na co należy uważać przy czynnościach sprawdzających? Czy po zakończonej kontroli podatnik może czuć się bezpieczny? W ostatnim czasie w Rzeczpospolitej ukazał się artykuł zawierający komentarz dr. Piotra Sekulskiego dotyczący tego zagadnienia.
W artykule dostępnym pod niniejszym linkiem znajdziemy sporo ciekawych informacji dot. tego na co należy uważać w przypadku kontroli podatkowych.
dr Piotr Sekulski, doradca podatkowy
„– Od paru lat widać bowiem, że jeśli skarbówka chce zweryfikować rozliczenia najmniejszych firm, to nie wszczyna kontroli podatkowej, tylko przeprowadza czynności sprawdzające. A tu nie ma żadnych limitów (…) (…) kontrola podatkowa daje większe gwarancje, bo musi się skończyć protokołem. I przedsiębiorca wie, że dany okres zasadniczo nie będzie drugi raz weryfikowany. A czynności sprawdzające można przeprowadzać bez ograniczeń (…)”
dr Piotr Sekulski, doradca podatkowy
„Najczęściej urzędnicy przesyłają mailem wezwanie do przedstawienia dokumentacji, takiej jak faktury, umowy, przelewy czy nawet księga przychodów i rozchodów. Proszą też o złożenie oświadczenia, np. że to co robimy w firmie uprawnia do zastosowania ulgi IP Box. Problem w tym, że czynności sprawdzające niczym się nie kończą. I przedsiębiorca nie ma pojęcia, czy rozliczenie jest w porządku, czy skarbówka będzie je jeszcze weryfikować (…)„
Jeżeli interesuje Cię temat kontroli podatkowych, albo zastanawiasz się w jaki sposób się na nią przygotować lub czy będzie konieczna zapłata PIT zapraszamy na www.outsourced.pl .